Чи є у вас місця, де дихається набагато легше, а після повернення до рутини хочеться буквально перевернути гори? Енергетичні центри знаходяться, як правило, в горах, на пагорбах або в точках злиття річок. “Сегодня” з’ясувала, де в Україні можна заповнити заряд енергії і зібратися з думками.
“Місце сили – це простір, в якому на свідомість людини діє щось, що приводить до різних феноменів: бачення картинок, незвичайне дихання (прискорене або уповільнене. – Авт.), Що виникає напруга або, навпаки, розслаблення, по-іншому працює мозок. Є місця, в яких посилюються думки. Вони стають чіткими, яскравими, приходить більш глибоке розуміння того, з чим думки пов’язані “, – говорить фізик, психолог і творець проекту подорожей і тренінгів” Місця сили України “Ігор Титаренко.
Також є місця, після відвідування яких люди починають бачити неіснуючі образи. Прямий вплив природних сил в таких точках може впливати і на здоров’я людини. Але йти туди, переконаний Титаренко, варто тільки в супроводі знаючу людину, помічника, щоб не нашкодити своєму психофізичному здоров’ю, адже люди приходять туди з різними цілями. Виявляються місця сили там, де є рельєфні особливості, незвично ростуть насадження, в місцях розлому земної кори, падіння метеоритів, або ж ними є ритуальні, намолені точки.
Украина же, уверен Игорь Титаренко, имеет большое значение для восстановления внутренней культуры человека. Тем более что отсыл идет ко временам древних цивилизаций. К примеру, существует теория, что на территории нашей страны раньше находился центр континента Му, о котором идет речь в текстах древней цивилизации майя. По словам Игоря Титаренко, сегодня вокруг предназначения Украины, ее языка, истории — очень много мифов, легенд, часто они не имеют прямых доказательств, но стоят внимания.
“Закинута технологічний стан економіки, можливо, є засобом сверхсознания цієї землі зберегти її ж від руйнівного технологічного впливу. І люди, які живуть тут, на генетичному рівні мають можливість включитися в нього. Багато людей в Україні мають унікальні можливості і рівень інтелекту у багатьох дуже високий. Україна ж має якийсь енергетичний потенціал, який позитивно і розвивально діє на людину. Очевидно, він якось розподілений по всій території країни і в різних місцях проявляється по-різному “, – говорить Ігор Титаренко.
Кам’яне село. Містичне місце в Житомирській області. Фото: pizzatravel.com.ua
Центр України: річки, острів і мощі
Мамка дала сыну, смотри тут https://порно.tv/.Одним з енергетично сильних місць в центральній частині країни вважається село Буша в Ямпільському районі Вінницької області, де дві річки – Мурафа і Бушанка – зливаються в одну. У 2000-му там з’явився історико-культурний заповідник, до якого увійшли декілька пам’ятників археології, частини фортеці і підземні ходи, міська ратуша часів XVI-XVII століть. Вважається, що в цьому місці зливаються епохи, а уві сні тут можна побачити майбутнє. Крім того, що приїжджають в Бушу туристки вважають, що місце злиття двох річок омолоджуючу діє на організм і можна прибрати кілька років без скальпеля.
У Дніпрі силу шукають на Монастирському острові, навколо якого ходить чимало легенд. Так, за однією з версій, острів отримав свою назву неспроста. Нібито в ще в IX столітті в цьому місці розташовувався візантійський монастир, однак жодного каменю історики так і не виявили. Місцеві жителі і фахівці з аномальних явищ вважають, що на острові є якась енергоінформаційна зона зі входами в паралельні світи.
Монастырский остров. Привлекает легендой и энергией. Фото: О. Обод
Не менее притягательным для экстрасенсов и парапсихологов является и древний кромлех, находящийся в селе Никольское на Днепре. Он представляет собой расставленные по кругу камни, на одном из которых есть оттиск лапы неизвестного существа. Местные жители считают, что след мог оставить дракон. Историки отмечают, что сооружен он был в III—IV тысячелетии до н. э. Никольчане ходят сюда, чтобы избавиться от головной боли и набраться положительной энергии.
Кромлех. На камені видрукуваний слід невідомої істоти. Фото: С. Кобзар
А в селищі Рубанівське Дніпропетровської області місцем сили можна назвати Свято-Покровський храм, до якого приїздять з усієї України.
“Свято-Покровський храм вважається місцем сили через його історії. Особисто я в розповіді з інтернету не вірю. І погодилася з тим, що це дійсно дивовижне місце тільки після того, як відчула все сама. Вперше в храмі я побувала кілька років тому. Там відчуваються небувала свобода і легкість, хочеться дихати на повні груди. Найцікавіше, що, навіть провівши там пару годин, відчуваєш себе як після декількох днів відпочинку. Звідти я завжди повертаюся з хорошим настроєм і щаслива “, – ділиться з нами Дніпрянка Дарина Мережко.
Рубанівське. Святі мощі в храмі. Фото: Д. Мережко
Схід: джерела та сквер
Багато джерел відновлення внутрішнього балансу можна відшукати і на сході країни. Однак через військові дій відвідати деякі місця сили в Донецькій і Луганській областях практично неможливо. Тут є святі джерела, наповнені хімічними елементами, такими як срібло і йод, які зціляють від фізичних недуг і відновлюють життєву енергію. За легендами, у Харцизького живого джерела заповнювали сили козаки Саур і Зуй. Ще один святе джерело знаходиться в Свято-Успенському Миколо-Василівському монастирі в селі Нікольське.
“Це потужний захист на кордоні з непідконтрольною територією. Тут похований монах, який колись збудував монастир з дерев’яною церковці. Багато біля його могили відчували енергетику живої людини. Неймовірне місце сонячної, релаксирующей енергетики “, – розповіла нам керівник міжнародної школи розвитку особистості ADishakti, біоенерготерапевта Марія Онищенко.
Відомим духовним центром є і Свято-Успенська Святогірська лавра. А Мергелева гряда – “Луганський стоунхендж”, на думку деяких вчених, є давнім святилищем бога сонця, що лежав в основі всіх дохристиянських язичницьких релігій.
Мергелева гряда. У Перевальському районі Луганської області. Фото: ua.igotoworld.com
У сусідній Харківській області місцем зосередження життєдайної енергії вважається гора Кременець в Ізюмі.
Гора Кременець. Місце сили і найвища точка Харківщини. Фото: lookmytrips.com
А ось в самому Харкові, як розповіла керівник центру “Нумерологія успіху” Ірина Броннікова, особливу увагу варто приділити Покровському скверу:
“Його оточують Благовіщенський, Покровський і Успенський собори. А ще з’єднуються чотири стихії: Успенський собор стоїть на пагорбі – повітря, біля підніжжя – річка, по сусідству горить Вічний вогонь, а пам’ятник у формі куба символізує енергію землі “.
Сквер. Об’єднує стихії. Фото: facebook.com
Захід: енергію дають гори
Західна Україна традиційно вважалася зосередженням місць, де можна не тільки отримати енергетичний заряд, а й пройти духовну трансформацію. Найвідоміші з них – озеро Синевир, церква Святого Духа в Рогатині, Манявський скит в Богородчанському районі, п’ятизрубний церква Успіння Богородиці в селі Пістинь недалеко від Косова. А ось в печерному храмі в Монастирку Тернопільській області не тільки набираються сили, а й просять у Бога сім’ї.
Монастирок. У печерний храм йдуть за заміжжям. Фото: moji.com.ua
Окремо варто сказати про гори: силу шукають на Говерлі і горе Менчун. Мандрівники вірять, що вимовлені на висоті прохання неодмінно збудуться. Як розповів Ігор Титаренко, виконує бажання і гора Піп-Іван, у якій прийнято просити поповнення в родині. Ще одна із загадкових і сильних точок західної України – гора Писаний Камінь на Буковецький хребті. Тут є загадкові ями-чаші і викарбувані старовинні петрогліфи.
Писаный Камень. Гора с ямами-чашами. Фото: vokrugsveta.ua
“Есть несколько легенд по поводу Карпат, к ним относятся как к некой мистической территории. Там действительно происходит много интересного: можно, к примеру, проектировать жизнь, изменения погоды. Настоящим местом силы считаются и скалы Довбуша”, — говорит Игорь Титаренко.
Цей об’єкт – з драбинами, колодязями досі толком не вивчили, але є припущення, що в X-VII століттях до н. е. там знаходилося святилище-обсерваторія.
Скелі Довбуша. Колись були святилищем-обсерваторією. Фото: ua.igotoworld.com
Північ: таємниці печер, храмів і купелі
На півночі України також знаходиться маса місць, де можна зібратися з думками. Багато енергетично сильних центрів розташовані на території Київської області. А не так давно українці повторно відкрили для себе урочище “Образ” в Краснопільському районі на Сумщині. Перші відомості про це джерело датовані ще XVIII століттям. Тут в тіні дерев на галявині знаходиться купіль, якій приписують цілющі властивості, а для паломників збудували каплицю.
“Там дуже атмосферно, після відвідин” Образа “на душі легко, а думки ясні”, – говорить сумчанка Людмила Єрмоленко.
“Образ”. Каплиця і купіль у лісі. Фото: sumylis.gov.ua
Енергетичним центром півночі можна назвати Чернігівську область, де височить безліч святих місць: Антонієві печери, Троїцький собор у самому Чернігові і собор Різдва Богородиці в Козельці.
“В Черниговской области очень мощная энергетика, женская. На территории этой области есть проекты законов мироздания. Ведь в тех землях родилась мать князя Владимира Красного Солнышка, там принимали важные решения для Киевской Руси”, — говорит Игорь Титаренко.
Антонієві печери. Здатні дати позитивний заряд. Фото: ua.igotoworld.com
Південь: піски, коса і кам’яна могила
Про Кінбурнській косі, розташованій між Дніпровсько-Бузьким лиманом і Чорним морем, ходить чимало легенд. Одна з них свідчить, що раніше тут розташовувався храм богині родючості Деметри, тому до цих пір сюди їдуть жінки з усієї країни попросити щасливий шлюб і велику сім’ю. Обласканий відвідувачами і заповідник Асканія-Нова в Херсонській області, куди теж їдуть за позитивною енергією і оздоровленням.
Одним з найпопулярніших місць у парапсихологів і екстрасенсів є Кам’яна Могила в Запорізькій області. Експерти відзначають: в цьому місці не працюють електроприлади, що обумовлено сильною енергетикою.
“Кам’яна Могила є інформаційним банком Землі. Вона енергетично пов’язана з місцями сили Кайлас і Стоунхенджем. Люди, що приїжджають сюди можуть за допомогою медитації і определнного практик отримати інформацію, яку вони просять. Якщо дозволяє рівень свідомості, людина отримає “свій”. Хтось же їде поправити здоров’я, а дівчата – попросити чоловіка, дітей та краси “, – розповідає Марія Онищенко.